Reformierakond: Julgustame regionaalministrit halduskorralduse kaasajastamisega edasi minema

Uudis
|
24.09.2008

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Peep Aru ütles pärast tänast valitsusliidu halduskorralduse töörühma kohtumist, et julgustab üle poole aasta ametis olnud regionaalministrit edaspidi tempokamalt tegutsema.

“Kahjuks jõudis regionaalminister halduskorralduse muutmise osas esimeste ettepanekute esitamiseni nii hilja, et seaduse järgi pole enne 2009. aasta kohalikke valimisi muudatusi enam võimalik teha,” lisas Aru.

 

“Oleme Reformierakonnaga seda meelt, et halduskorraldust tuleb kindlasti efektiivsemaks muuta,” kinnitas Aru. “Eelmise regionaalministri poolt ettevalmistatud regionaalhalduskorralduse kaasajastamise seisukohad olid sisuliselt möödunud aasta lõpuks läbi vaieldud ja olulises osas kokku lepitud. Selle võiks Reformierakonna arvates ka kohe ellu viia. Kui praegune minister tundub eelistavat hoopis nullist alustamist, venitab see kogu protsessi pikemaks. Aga eks see ole ministri otsus.”

 

Peep Aru sõnul tahab Reformierakond, et põhjalikult analüüsitaks ka võimalikke tagajärgi näiteks juhul, kui Ida-Virumaast moodustataks ainult üks omavalitsus. “Ei ole mõtet salata, et seda tuleb kaaluda ka julgeolekupoliitilisest aspektist,” lisas Aru.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt