Reformierakond: järgmise valimisperioodi võtmeteema on haridusreformi jätkamine

Uudis
|
27.05.2010

Reformierakond avalikustas täna 2011. aasta valimisplatvormi haridusprogrammi põhipunktid, mis saadetakse enne lõplikku vastuvõtmist arutamiseks Eesti haridusavalikkusele.

“Haridussüsteemi hetkeolukorra põhjaliku analüüsi ja ekspertide ning teadlastega konsulteerimise tulemusena sai kirja pandud Reformierakonna 10 teesi haridus- ja teaduspoliitikas. Me soovime, et need oleksid sisulise arutluse lähtepunktiks valimistele eelneva aja jooksul, sest haridusreformi jätkamine on kindlasti järgmise nelja aasta võtmeteema,” ütles Reformierakonna haridusprogrammi üks eestvedajaid, Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Kruusimägi rõhutas, et kui me soovime, et Eesti haridus oleks konkurentsivõimeline ja Põhjamaade tipptasemel, peab diskussioon käima haridusastmete sisu, mitte koolitüüpide või majakarpide ümber.

“Erakonna hariduspoliitika teeside ühiseks nimetajaks sai “Tiigrihüpe 3″, sest see on loogiline jätk pika aja jooksul äratehtud tööle. Riik peab lähtuma inimeste loomulikust soovist õppida ja ennast arendada ning selleks parimad võimalused looma. Usun, et Reformierakonna haridusprogrammi elluviimise korral paraneb Eesti hariduse kvaliteet veelgi,” lausus Kruusimägi.

Reformierakonna haridusprogrammi „Tiigrihüpe 3″ kavaga saab tutvuda veebilehel: http://haridus.reform.ee, kus kõigil on võimalus Reformierakonna ettepanekute kohta ka oma arvamust avaldada.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt