Reformierakond: astmeline tulumaks viib Eesti astmelisele allakäigule

Uudis
|
17.01.2003

Reformierakond on maksude tõstmise vastu, isegi kui see toimub pooltele tulusaajatele ja astmeliselt.

Reformierakonna juhatuse liige Märt Rask ütles, et Reformierakonna arvates toob astmeline tulumaks kaasa majanduskasvu pidurdumise ja bürokraatia kasvu.

Rask lisas, et astmed toovad kaasa pettuse ja ebaõigluse ning vähendavad inimeste motivatsiooni paremini töötada ja rohkem teenida.

“Ainukesed, kes astmelisest tulumaksust võidavad on maksukonsultandid. Me teame küllaldaselt riike, kus maksusüsteem on aetud nii astmeliseks, et lihtne kodanik ei suudagi ise oma maksudeklaratsiooni täita. Selleks tuleb oma raha eest palgata maksuspetsialist, mis on ise nagu täiendav maksuaste,” hoiatas Rask.

Märt Rask ütles, et astmeliselt kasvava tulumaksuga soovitakse peibutada neid, kes ise makse maksma ei pea, eeldades, et nad ei mõtle ka oma lastele ja lastelastele, kelle heaolu kasvavad maksud otseselt puudutama hakkavad.

“Reformierakond usub, et Eesti pensionärid hoolivad oma tööl käivate laste ja lastelaste heaolust väga ja toetavad tulumaksu alandamist. Tulumaksu alandamise korral jääb lastele ja lastelastele ligi ühe kuupalga jagu rohkem raha aastas,” märkis Rask. Ta lisas, et nii saavad inimesed oma elu ise paremale järjele sättida, vajavad vähem vanemate ja vanavanemate toetust ning saavad vajadusel hoopis ise oma vanemaid rohkem abistada.

Rask hoiatas, et tulumaksu alandamine toob kaasa majanduse kasvamise, uute töökohtade loomise ja vähendab tulude varjamist. “Mida rohkem on töötegijaid ja maksumaksjaid, seda rohkem laekub ka sotsiaalmaksu ja seda paremad on võimalused maksta ka suuremaid pensione. Et tulumaksu alandamine elavdab majandust üldisemalt, võidavad mitte ainult tänased, vaid ka tulevased pensionärid,” lisas ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt