Reformierakond: aeg on moodustada Suur-Tallinn

Uudis
|
28.08.2008

Täna, linnaosavalitsuste 15. aastapäeva puhul toimunud erakorralisel linnavolikogu istungil, kutsus Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer ühendama lähivaldu Tallinnaga.

„Tegelik Tallinn  koosneb inimestest, kes sõidavad igal hommikul mööda Tallinna teid linna tööle, kes kasutavad igapäevaselt Tallinna ühistransporti, kes plaanivad oma lapsed panna pealinna lasteaedadesse, kelle lapsed käivad siin koolis, kes teevad kõik oma igapäevased toimetused Tallinnas. Ja see Tallinn on praeguseks juba oluliselt suurem juriidilisest Tallinnast, mille piirides toimetavad endiselt kaheksa linnaosa. Tegelikult on nende kaheksa linnaosaga sisuliselt kokku kasvanud tänaseks veel Viimsi, Saue, Rae ja Harku, Saku ja Jõelähtme vald,” lausus Holsmer oma kõnes.

Ta lisas: „Täna ei ole juriidilisel Tallinnal mingit suurt soovi investeerida nendesse infrastruktuuri projektide rajamisse, mis pealinnast raha välja viivad. Ehk miks peaks Tallinn ehitama näiteks Pirital teed, kui seda mööda sõidavad eelkõige Viimsis inimesed? Miks peaks rajama Haaberstisse mitmetasandilise ristmiku, kui see parandab eelkõige Harku vallast pealinna tööle ja õhtul töölt koju sõitvate Harku valla maksumaksjate eluolu?  Miks peaks kulutama miljardeid Ülemiste ristmikule, kui sealsed ummikud tekivad eelkõige Rae vallast autodega kesklinna sõitjate voorist? Kui Tallinna piiridesse mahuksid ka kõik need tegelikult Tallinnaga kokkukasvanud vallad, oleks mitmed aastaid toppavad teede-ehituse projektid ilmselt juba ammu valmis.”

„Suur-Tallinna moodustamisega võidavad kõik, sest paraneb teedeehitus, ühistranspordi korraldus, koolid ja lasteaiad,” võttis Holsmer eesmärgi kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt