Rõivas: tuleks luua Innovaatilise Õpetaja stipendium

Uudis
|
01.09.2008

Riigikogu liige Taavi Rõivas tuli välja ettepanekuga luua Innovaatilise Õpetaja stipendium, mille eesmärk on väärtustada uusi õppemeetodeid ning aidata neil levida ka teistesse koolidesse.

Reformierakonna hariduspoliitika töögrupi juhi Taavi Rõivase sõnul pole just saladus, et enamik koolitunde viiakse ikka veel läbi Oskar Lutsu „Kevadest” tuttava “tahvel-krihvel-õpetussõna” meetodil.

„Kuigi Ümera lahingut ja Vabadussõda õpetatakse enamikes koolides ikka vaid õpiku ja kaardi järgi, siis kahtlemata on üle Eesti küllalt palju õpetajaid, kes oma ainetunde kasvõi infotehnoloogia abil huvitavamaks teevad.”

„Miks mitte neid nippe ka teistele jagada? Kutsun Haridus- ja Teadusministeeriumi üles looma Innovaatilise Õpetajate stipendiumi, et parimad ideed saaks vääriliselt premeeritud. Ehk oleks näiteks 25 000-kroonisest preemiast motivatsiooni ka uute nutikate õppemeetodite väljamõtlemiseks. Iga kool ei pea jalgratast eraldi leiutama ning parimate ideede levitamisest tulenev kasu oleks mõõtmatu. Õpilaste huvi aine vastu tähendab kindlasti õppeedukuse paranemist,” seletab Rõivas võimalusi.
 
Rõivase hinnangul saaks stipendiumi asutada olemasolevate eelarvevahendite arvelt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt