Randpere: Ülemiste ühistranspordikeskus teeb Tallinnast areneva metropoli

Uudis
|
|
30.08.2013

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Valdo Randpere kutsus esmaspäevaks kokku Ülemiste ühistranspordikeskuse rajamise teemalise asjatundjatega ümarlaua, et arutada sajandi suurima linnaarenduskava mõju ja ajakava.

Randpere sõnul muudab Ülemistele ühistranspordikeskuse rajamine elu oluliselt mugavamaks kõigil Tallinna elanikel. “Ülemiste transpordikeskus või Tallinna Transportaal nagu mina eelistaksin seda kutsuda, annab linnaelanikule tohutult valikuvõimalusi kiireks ja mugavaks liikumiseks nii linna piires, Eestis kui Rail Baltica ja Lennujaama kaudu terve maailmaga,” kirjeldas Randpere Transportaali kasusid.

“Ühendades Tallinna eri osad dünaamiliselt muu Eesti ja maailmaga, loome lisatõuke selleks, et Tallinnasse tuleks uusi töökohti ja kõrgemaid palku loovad investeeringud,” lisas Randpere.

“Ühistranspordiga peab olema võimalik mugavalt liigelda nii Tallinnas sees kui ka pealinnast välja sõites ning eri transpordiliikide kasutamine peab olema sujuv. Seetõttu rajame koostöös riigiga Ülemistele Tallinna Transportaali, mis tekitaks sünergia nii linna siseste kui ka väliste transpordiliikide vahel. See on meie Tallinna programmi üks põhilubadusi,” ütles Randpere.

Randpere sõnul on Tallinna Transportaaliloomine suure mastaabiga projekt, mille elluviimiseks on vaja mitmete osapoolte hästi toimivat koostööd. “Ka Rail Balticu äsja avaldatud trassivariandid näevad ette reisijate terminali loomist Ülemistele.”

Ümarlauale, mis toimub tuleval esmaspäeval, 2. septembril kell 15 Tallinna lennujaamas, on kutsutud osalema Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna Transpordiameti, Ülemiste Technopolise, Harju Maavalitsuse, Tallinna Bussijaama, Tallinna Lennujaama, Tallinna Tehnikaülikooli, Edelaraudtee, Eesti Raudtee ja Harjumaa Ühistranspordikeskuse esindajad.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt