Õnne Pillak: Ülemiste järveäärne peab olema huvilistele avatud

Uudis
|
31.08.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak pöördus Tallinna linnavalitsuse poole küsimusega, kas linn on plaaninud ette võtta samme, et Ülemiste järveäärne saaks linlastele avatud.

„Ülemiste järveäärse avamisest on huvitatud nii tallinlased kui ka Rae valla Peetri aleviku elanikud,“ sõnas Pillak. „Idee välja käinud Riigikogu liige Tõnis Kõiv on antud teemat arutanud nii kohalike kui ka AS Tallinna Veega, kuid ainsana on veel ebaselge linnavalitsuse seisukoht.“

Pillak põhjendas linnavalitsuse poole pöördumist asjaoluga, et linn pole üheselt oma hinnangut andnud. „AS Tallinna Vesi on kinnitanud omapoolset põhimõttelist nõusolekut vaadata üle võimalused järveäärse ala osaliseks avamiseks, ideed on pooldanud Tallinna Tehnikaülikooli professor Enn Loigu, psühhiaater Jüri Ennet ja paljud teised,“ ütles Pillak. „Kuid senini on arusaamatuks jäänud, mida Tallinna linnavalitsus sellest mõttest arvab, Keskerakonna juhtivad liikmed on seni avaldanud vastuolulisi seisukohti, “ lisas ta.

„Ülemiste järve ääres on korralik kruusatee, mida mööda saaks kenasti jalutada, joosta, jalgrattaga sõita ja teisi veega otseselt mitte kokku puutuvaid tegevusi harrastada,“ sõnas Pillak. „Me ei ela ammu enam nõuka-ajal, kus inimest okastraadi taga hoiti. Vabas maailmas tuleb joogivee hoidlat kaitsta mitte inimeste eest vaid inimeste abil ning soovijate lubamine järveäärsele teele tuleb järve kaitsmisele vaid kasuks.“

„Inimesed on uhked Ülemiste järve üle ja seal ääres käimine parandab nende elukvaliteeti,“ on Õnne Pillak kindel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt