Randpere: Tallinn jätab teadlikult sadu pensionäre toetusest ilma

Uudis
|
22.10.2010

Reformierakond tegi ettepaneku, et Tallinnalt pensionilisa saavad pensionärid saaksid pensionilisa kätte esimes kohe aasta alguses ning väljamakse aeg oleks sõltumatu nende sünnikuust. See tagaks kõigi pensionilisa saajate õiglase kohtlemise.

„Eile lugesime kõik uudiseid sellest, et Tallinna tänavune eelarve kasvab ligi 30 miljoni krooni võrra, sealhulgas moodustab pensionilisa sellest 10,5 miljonit. Kui Tallinnal on raha küll, miks siis on vaja toetuse maksmise kord võimalikult keeruliseks muuta, mis on juba sel aastal jätnud sadu pealinna pensionäre linna poolt lubatud toetusest ilma,” küsis linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere.

„Olgugi, et pensionlisa saajaid on juurde tulnud ja toetus on suurenenud, on linnavalitsus eelarvesse pensionilisa reale vähem raha pannud, kui varem. See on vastutustundetu pensionäride ohtu seadmine – linn jätab teadlikult sadu pensionäre lubatud toetusest ilma,” ütles Randpere.

Praegu kehtiva korra järgi makstakse pensionilisa pensionisaajatele välja nende poolt esitatud avalduste alusel nende sünnikuul. Pensionilisa maksmine avalduste alusel ning pensionäri sünnikuul loob Valdo Randpere hinnangul ebaõiglase olukorra pensionäridele, kelle jaoks avalduse esitamiseks tarvilike toimingute teostamine on raskendatud.

Lisaks on Randpere hinnangul oht, et aasta lõpus on linnakassa seis märkimisväärselt halvas olukorras, mis ei võimalda vastaval kuul sündinud pensionäridele õigeaegselt pensionilisa välja maksta, rikkudes seega nende õigustatud ootusi.

Reformierakond tegi ettepaneku, et pensionilisa makstaks pensionisaajatele välja hiljemalt 1. märtsiks ning väljamakse aeg oleks sõltumatu nende sünnikuust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt