Ojuland: Reformierakond seisab endiselt üle-euroopalise vanemahüvitise eest

Uudis
|
22.10.2010

Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi sõnul seisab Reformierakond endiselt selle eest, et Euroopa Liidu tasandil viia sisse vanemahüvitis. Ojulandi hämmastab, et Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand ei tee vahet vanemahüvitisel ja rasedus- ja sünnituspuhkusel ning süüdistab seega Reformierakonda alusetult tühjades lubadustes.

“Arvestades Euroopa kiiresti vananevat elanikkonda vajame kogu Euroopas sõbralikku perepoliitikat ja selle eest seisame ka Euroopa Parlamendis. Reformierakonna esindaja töötas eelnõuga Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioonis ja toetas hääletusel eelnõu vastuvõtmist, mis seab sisse ühised miinimumnõuded rasedus- ja sünnituspuhkuse kestvusele ja tasustamisele,” märkis Ojuland.

Ojulandi sõnul soovitakse uue direktiiviga kehtestada 20-nädalane täies ulatuses tasustatud rasedus- ja sünnituspuhkus. “Siinkohal võib öelda, et Eesti naiste olukord on tunduvalt parem, kui mitmetes teistes liikmesriigis, sest meil kehtib juba praegu nii pikk ja sajaprotsendiliselt tasustatud rasedus- ja sünnituspuhkus,” lausus Ojuland.

Sel nädalal hääletas Euroopa Parlament Edite Estrela raporti üle “Ettepanek võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/85/EMÜ rasedate, hiljuti sünnitanud ja rinnaga toitvate töötajate tööohutuse ja töötervishoiu parandamise meetmete kehtestamise kohta”, mis seab sisse ühised miinimumnõuded rasedus- ja sünnituspuhkuse kestvusele ja tasustamisele.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt