Raidma: reservohvitseril on au panustada oma teadmised ja juhtimisoskused Eesti riigikaitsesse

Uudis
|
25.06.2012

Võidupüha eel tähistas oma 15. sünnipäeva Eesti Reservohvitseride Kogu. Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma keskendus oma sõnavõtus reservohvitseri missioonile ja ohvitseriaule.

„Eesti kaitsevõime ühe nurgakivi – reservväe võimekuse tagab vaid piisava hulga juhtimisoskuse olemasolu ja see on paljuski reservohvitseride kanda,“ ütles Raidma, kutsudes parema panustamise nimel kõiki reservohvitsere koguga liituma.

„Eesti keeles on sümboolne mõiste – ohvitseri auaste. Aul on ohvitseride jaoks eriline sisu. See au ei ole mitte omajale nautimiseks, vaid tõsiseks kohustuseks seda väärikalt hoida ning võimalusel juurde luua. See au on meie endi kätes ja iga ohvitser peab seda mõistma,“ ütles tänavu ise kapteni auastmeni jõudnud Mati Raidma.

„Meie ajaloo kurbadel lehekülgedel on just Eesti ohvitserkond olnud kindel hukkamiste ning asumisele saatmise sihtgrupp. Vaenlane on mõistnud ohvitseride olulist rolli ühiskonnas. Ma ei usu, et aegade jooksul on see mõistmine muutunud. Tunnetagem ja väärtustagem nende inimeste rolli, kes olid ja on valmis iseseisvuse eest eesliinil seisma ning seal teisi juhtima,“ lausus Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt