Maret Maripuu: soodsamaid ravimeid vajavad eelkõige eakad

Uudis
|
14.06.2012

Täna võeti Riigikogus vastu ravikindlustusseadus, mis muudab ravimid odavamaks eelkõige just eakate jaoks, kelle igakuisest sissetulekust moodustavad ravimid suure osa, rõhutas sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu.

„Eelnõu eesmärgiks on parandada ravimite rahalist kättesaadavust patsientidele ja vähendada administratiivseid piiranguid, kaotades ravimihüvitise maksimaalmäära (12,79 eurot retsepti kohta) 50%-lise soodusmääraga ravimite puhul,’’ ütles sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu.

„Lisaks ei ole ravimi soodustus tulevikus enam seotud retseptide arvuga, mis võimaldab välja kirjutada ühele retseptile korraga rohkem ravimit. Täiendava muudatusega luuakse puudega isiku kaart, mis võimaldab lihtsamalt puuet tõestada ja seetõttu teeb puudega inimese elu kergemaks,” lausus parlamendisaadik.

Maripuu sõnul tõhustab uus seadus ka perearstisüsteemi toimimist. Otsepöördumiste vähendamine krooniliste haiguste korral suurendab perearstide keskset rolli ning vähendab eriarstide koormust.

Kuna soodusravimite loetelu ja piirhindade muudatused jõustuvad regulaarselt kvartali sammuga, on infosüsteemide muutmise ja teavitustöö planeerimise huvides otstarbekas käesolev seadus jõustada 1. oktoobrist 2012.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt