Pevkur: peretoetuste reform eeldab osapoolte koostööd

Uudis
|
30.06.2012

Sotsiaalminister Hanno Pevkur on arvamusel, et kavandatav peretoetuste reform, mis peaks senisest enam abistama vaesusriskis elavaid lastega peresid, nõuab tihedat koostööd erinevate osapoolte vahel, kes reformiga seotud.

„Võtmeküsimuseks on, kes ja kuidas hakkab määrama suurema toetuse saajate ringi et täiendavad peretoetused jõuaksid just abivajajani,“ ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur pärast seda, kui sotsiaalministeeriumi ametnikud sellel nädalal olid arutanud vajaduspõhiste peretoetuste määramise võimalusi maksu- ja tolliametiga.

Ministri kinnitusel on lisaks maksu- ja tolliametile peretoetuste reformi elluviimisel kindlasti oluline roll omavalitsuse sotsiaaltöötajatel, kes teavad kõige paremini, millised lastega pered  enim abi vajavad. „Ilmselt peame arvestama ka vajadusega vältida võimalikke pettusi ja toetusraha väärkasutamist,“ lausus Pevkur.

Sotsiaalministeerium hakkab juba lähiajal täpsemalt analüüsima, kuidas täiendavate toetuste maksmise põhimõtteid rakendada ning millist sissetulekupiiri lisatoetuse arvestamisel aluseks võtta.

„Selgitamist vajab kas lastega perede täiendav toetamine peaks olema leibkonnapõhine või bioloogiliste vanemate sissetulekute põhine. Need kaks gruppi ei pruugi lastega perede puhul alati kattuda. Ministeerium teeb tööd selle nimel, et leida parimad lahedused ning kaasab selleks ka asjatundjaid,“ rääkis Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt