Raidma: küberkaitse muutub maailmas üha mõistetavamaks vajaduseks

Uudis
|
17.09.2011

Saksamaal Garmisch’is asuvas Julgeolekualaste Uuringute Euroopa Keskuses (European Centre of Security Studies) toimunud küberkaitseteemalisel seminaril osalenud Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on heameel tõdeda, et maailm on küberjulgeoleku ja küberkaitse olulisust teadvustamas ja Eesti panus sellesse on märgatav.

„Kõrgetasemelisel seminaril osales üle saja inimese 63 riigi parlamentidest, valitsusasutustest, relvajõududest ja õiguskaitseorganitest. Mitme teema esitluseks olid kutsutud teadlased Tallinnas asuvast NATO Kollektiivsest Küberkaitsekeskusest, mis kinnitab veelkord meie initsiatiivi jätkusuutlikust ning perspektiivi,” ütles Raidma.

„Kõige õpetlikum oli vast seminarilt saadud vastuoluline kogemus, kus ühelt poolt on küberteema vastu kõikjal kõrgendatud huvi ja riigid on enda jaoks määratlenud kübervaldkonna kui julgeoleku tulevikuprioriteedi, kuid teisalt puudub igasugune ühtsus isegi mõistete kasutamises,” kirjeldas Raidma erinevate kultuuriruumide kohtumist ning ilmselt ühte lähituleviku suurimat väljakutset piirideta kübermaastikul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt