Arto Aas: Air Balticu allakäik ei ole Eesti reisijate huvides

Uudis
|
16.09.2011

Läti lennufirma Air Balticu täielik kärbumine Baltikumi lennundusturul ei ole Eesti lennureisijate ega AS Tallinna Lennujaama huvides, ütles Riigikogu majanduskomisjoni ja Tallinna Lennujaama nõukogu liige Arto Aas.

„Air Baltic on Estonian Air´i ja Ryanair´i järel suuruselt kolmas lennukompanii Tallinna Lennujaamas, mis teenindab ligi 20 000 reisijat kuus. On reaalne oht, et Air Balticu kadumisel jääks osa nendest reisijatest ka teiste lennufirmade poolt teenindamata ning lennuvõimalused Tallinnast halveneksid lühikeses perspektiivis tunduvalt,” lausus Aas.

Parlamendisaadiku sõnul on lennundus äärmiselt kapitalimahukas ja riskantne äri, kus otsuseid ei tehta kergekäeliselt. Iga uue lennukompanii toomine Tallinna nõuab suuri pingutusi. „Ühegi lennukompanii kadumine turult ei ole seega reisijatele ega lennujaamale kasulik. On selge, et Air Balticu segased rahastamisskeemid ja ebamajanduslikud otsused ei saanudki olla jätkusuutlikud. Lennundus peab toimima vaba konkurentsi ja turumajanduslikes tingimustest,” lisas Aas.

Arto Aas toonitab, et konkurents liinidel ei ole ainult lennureisijate huvides, see võib kasu tuua kogu sektorile tervikuna. „Värskeim näide on Tallinn-Moskva liinilt, kuhu hiljuti lisandunud uus lennukompanii ei võtnud ära vana vedaja klientuuri, vaid reisijate arv liinil kahekordistus. Turule mahuvad mõlemad lennukompaniid ja seda korraliku täituvusega.”

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt