Raidma kohtus Gruusia julgeolekujuhtidega

Uudis
|
10.08.2008

Laupäeval, 9. augusti õhtupoolikul kohtus Thbilisis Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma Gruusia Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu esimehe Alexander Lomaia ja Gruusia Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimehe Givi Targamadzega, kus üheskoos arutati hetkeolukorda Gruusias.

Mati Raidma avaldas sügavat kahetsust toimuva üle. “Eestlased mõistavad Gruusia olukorra tõsidust ning vajadust viivitamatult lõpetada suveräänse riigi ja tsiviilelanikkonna vastased barbaarsed ründed. Seda, mis toimub praegu Gruusias, on võimatu nimetada regionaalseks konfliktiks, see on tõsine oht ja väljakutse euroopalikule arusaamale demokraatiast ja julgeolekust,” kinnitas Raidma.

Nii Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu esimees Alexander Lomaia kui ka Parlamendi riigikaitsekomisjoni Esimees Givi Targamadze kirjeldasid olukorda, mis annab tunnistust Vene Föderatsiooni illegaalsest lahingtegevusest Gruusia territooriumil ja reaalsest ründest Gruusia suveräänsusele.

Mati Raidma rõhutas objektiivse pildi kiire edastamise vajadust rahvusvahelisele üldsusele, edastamaks tõendeid, et olukord on väljunud Lõuna-Osseetia ümber toimuva konflikti mõõtmetest. Vaadates toimuvat, on alust arvata, et nii see oligi Venemaa poolt planeeritud.

Raidma kinnitas veelkord Eesti poolset igakülgset toetust Gruusiale. “Rahvusvahelise üldsuse kiire ja resoluutne käitumine omab täna kriitilist tähtsust Gruusia rahvale ja Gruusia suveräänsusele,” ütles Raidma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt