Rummo: Venemaa agressiooni Gruusia vastu tuleb arutada OSCE Parlamentaarses Assamblees

Uudis
|
10.08.2008

Laupäeval, 9. augustil saatis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee (OSCE PA) Eesti delegatsiooni juht Paul-Eerik Rummo kirja PA vastvalitud presidendile Joao Soaresele ja liikmesriikide delegatsioonide juhtidele, milles väljendab Eesti delegatsiooni sügavat muret selle üle, et rahvusvaheline üldsus ei suutnud ära hoida ega ole suutnud peatada Vene Föderatsiooni sõjalist agressiooni Gruusia vastu.

Kirjas teeb Rummo Eesti delegatsiooni nimel ettepaneku laiapõhjaliseks parlamentaarseks aruteluks kõige Venemaa ja Gruusia konfliktiga seonduva üle OSCE PA sügiskogunemisel Torontos.

Niihästi Venemaa kui Gruusia on OSCE liikmeriigid. OSCE PA käesoleva aasta põhi-istungjärgul Astanas juuli algul võeti suure häälteenamusega vastu resolutsioon, mis taunib Venemaa samme, mis kahjustavad Gruusia suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt