Ojuland: pärast m-ID valimisi tulevad m-valimised

Uudis
|
08.08.2008

6. augustil toetas valitsus seaduseelnõu, mis võimaldaks vastvõtmisel järgmistel valimistel kasutada mobiil ID-d e-valimistel osalemiseks.

Kristiina Ojulandi sõnul on m-ID kasutamisele võtmine eelduseks m-valimisteks. „Loodan, et juba õige pea on Eesti valijatel võimalik hääletada vaid mobiiltelefoni kasutades,” ütles Kristiina Ojuland. „Mobiil ID kasutamine ID-kaardi asemel on oluline samm selles suunas.”

„Usun, et kui seaduseeelnõu jõuab valitsusest Riigikokku, siis võtab Riigikogu selle seaduse ka vastu” sõnas Ojuland

Ojuland tõstatas aasta tagasi m-valimiste idee kui interneti teel valimiste loomulikku jätku. „Iga kodanikul peab olema võimalikult lihtne ja meelepärane viis valida endale esindajad Riigikokku, Euroopa Parlamenti ja kohalikku omavalitsusse ning täita sellega oma kodanikukohust. Mobiil-ID on üks nendest võimalustest, kuidas seda lihtsamalt teha. ” ütles Ojuland.

Interneti teel valimiste üks propageerijaid Silver Meikar peab esmatähtsaks turvalisust. „M-ID valimisi toetan ma vaid siis, kui tagatakse sama suur turvalisus, kui see oli juba toimunud e-valimistel,” ütles Meikar. „Turvalisus on internetis toimuvate valimiste usaldusväärsuse võtmeküsimus.”

„Kui tehnilised võimalused on selleks küpsed ja tagatud on kõrge turvalisus, toimuvad Eestis ka m-valimised” kinnitas Ojuland. „Nii nagu internetis valimiste puhul olime maailmas esimesed, läheb see ka m-valimistega arvatavasti nii.”

Võimalus valimistel kasutada m-ID kaarti, on ainult üks osa m-ID kaardi võimalustest., m-ID loob võimalused kasutada m-ID-d ID kaardi asemel ka igapäevaasjade ajamiseks, olgu selleks pangaülekannete sooritamine või muu tegevus, kus kasutatakse ID kaarti.

Vahelt kaob ära ID-kaardilugeja mille asendab mobiiltelefon. Tegemist on ainulaadse lahendusega mille analoogi täna maailmas ei ole. „Usun, et tehnoloogia arenedes ja turvalisemaks muutudes on inimestel juba lähitulevikus võimalus teha oma toiminguid ja valikuid kasutades mobiiltelefoni ja seda juba ilma arvuti abita,” ütles Ojuland.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt