Poe sissesõidutee ei asenda mitmetasandilist ristmikku

Uudis
|
13.09.2013

“Eile meediale esitletud Maxima poe sissesõidutee ehitamise plaan on kõike muud kui mitmetasandilise Haabersti ringristmiku osa – uus hiigelpood toob kohalike elanike hinnangul ringile pigem liiklust juurde,” ütles Reformierakonna esikandidaat Haaberstis Taavi Rõivas ning tõi näite, et omal ajal Rocca al Mare keskuse jaoks rajatud sissesõidutee koos fooridega oli liikluse korrastamiseks kahtlemata vajalik, kuid koju- ja töölesõiduaega see ei lühendanud.

Rõivas märkis, et Maxima sissesõidutee maksumus moodustab hinnanguliselt alla 1% mitmetasandilise ristmiku maksumusest ning ristmiku enda ehitus selle tõttu odavamaks ei muutu.

“Kinnitasime mitmetasandilise ristmiku projekti juba minu linnaosavanemaks oleku ajal, millest on möödas enam kui kaheksa aastat,” ütles Rõivas ning lisas, et toonase projekti järgi ristmiku kolmetasandiliseks ehitamine tuleks lähiaastatel kindlasti ette võtta, sest vahepeal rajatud uued elurajoonid on muutnud liikluse vaevaliseks.

Haabersti ringi mitmetasandiliseks ehitamine tähendaks, et Paldiski maanteele rajatakse Kesklinna-Harku suunal viadukt ning Kakumäe poolt Ehitajate teele liikumiseks tunnel. Nii Kakumäelt kui Õismäe linna suunduv liiklus jääb projekti järgi maapinna tasemele.

Haabersti ringristmik on uuringute järgi kõige enamate õnnetustega ristmik Tallinnas ning igal hommikul ja õhtul tekivad piirkonda tööle- ja kojusõitjatest ummikud. Reformierakond soovib ristmiku välja ehitada Tallinna linna ja Harku valla koostöös ning selleks tuleb investeerida mitukümmend miljonit eurot.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt