Pevkur: Piusa kordoni renoveerimisega saavad kõik idapiiri kordonid renoveeritud.

Uudis
|
05.01.2015

Siseministeerium ja Riigi Kinnisvara AS leppisid kokku Piusa kordoni ehitustööde alustamises. Eesti maismaapiiri valve üks tugipunkte, mis muuhulgas saab olema oluliseks baasiks ka piirivalve eriüksusele, peab valmima järgmise aasta esimeses pooles.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti idapiiri üks raskemaid piirilõike Piusa kordoni vastutusalas ning piiri edukaks valvamiseks on kordoni kordategemine väga oluline. 

„Piusa kordoni renoveerimisega saavad kõik idapiiri kordonid renoveeritud. Piusa saab olema üheks peamiseks baasiks ka loodud piirivalve eriüksusele. Samuti saavad seal olema korralikud elutingimused näiteks Koidula piiripunktis töötavatele inimestele,“ lausus siseminister.

Pevkur rõhutas, et tegu on olulise investeeringuga Eesti-Vene piirijoonel, mis on suunatud turvalisuse parandamiseks Euroopa Liidu ja NATO välispiiril. 

Praegu on Narva piiripunkti ehitus juba töös, Piusa kordoni ümberehitus on järgmine samm piirivalvurite töötingimuste parandamiseks. Lisaks jätkuvad vajalikud korrastamise- ja hooldustööd piiririba väljaehitamiseks Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelisel ajutisel kontrolljoonel. 

„Nii piiripunktide, kordonite, kontrolljoone kordategemise kui piirivalvurite varustuse ja piiri valvamise tehnika uuendamise eesmärk on aga loomulikult tagada Eesti piiri tugev valve ja piirivalvuritele kaasaegsed töötingimused,“ täiendas siseminister.

Piusa kordoni ehitustööd lähevad maksma rohkem kui 5,5 miljonit eurot.

Avaldatud uudisena 5.01.2015 Lounaleht.ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt