Õnne Pillak: Lasteaedade lisaraha peab tulema Tallinna eelarvest, mitte lapsevanemate rahakotist

Uudis
|
Õnne Pillak
|
06.01.2015

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul on uudis lasteaedade kohatasu järjekordsest tõusust hingekriipivalt ebaõiglane ja kohatasu tõstmise asemel peaks linn hoopis suurendama oluliselt lasteaedadele makstavat pearaha.

„Kui me vaatame viimase viie aasta jooksul vanemate ja linna panust Tallinna lasteaedade heaolusse, siis reaalsus on, et võrreldes 2011. aastaga maksab lapsevanem täna ca 85% suuremat tasu lasteaiale, linnapoolne rahastus pearaha näol on tõusnud sama ajaga kõigest ca 15%,“ toob Pillak välja.

„Kuid lisaks kohatasule on suuremas osas lasteaedades veel eraldi korjandused, mille raames kogutakse lapsevanematelt raha väikesteks remonditöödeks, õppevahendite ostmiseks ning seda seetõttu, et lasteaiad on linnapoolt alarahastatud ja seda juba aastaid,“ lisab Pillak.

Pillaku sõnul on muidugi hea uudis see, et alanud aastal pearaha tõuseb 12,5 eurot lapse kohta kuus, kuid see ei ole piisav. „Arvestades viimaste aastate lasteaedade alarahastamist ja Tallinna eelarve kasvu, on võimalik lastesse investeerida rohkem kui 12,5 lisaeurot kuus. Kui linn suudab kiidelda tasuta transpordiga, siis kuidas ei suudeta tagada lasteaedade korralikku rahastamist, mis on linna kohustus,“ imestab Pillak.

„Selle asemel, et igal aastal korjata lapsevanematelt rohkem raha lasteaedade olukorra parandamiseks, tuleb tõsta lasteaedadele makstavat pearaha järgmistel aastatel stabiilselt. See on kokkulepe, mida ootavad Tallinna lasteaiad, lapsevanemad ning mida väärivad Tallinna lapsed,“ on Pillak kindel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt