Pentus: Tallinnas prioriteedid paika

Uudis
|
08.03.2009

Pühapäeval sügiseste kohalike valimiste Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadiks kinnitatud Keit Pentuse sõnul on Tallinna lähituleviku prioriteetideks toimetulek majanduslanguse tingimustes, tallinlaste maksukoormuse langetamine ning et Tallinnast saaks aastal 2011 kõigi aegade edukaim Euroopa kultuuripealinn.

„Kaasaegse ja areneva linna juhtimine nõuab väga vastutustundlikku ja hoolikat majandamist. See nõuab prioriteetide läbikaalumist ja paika seadmist. Ma tahan, et oludes, kus kulusid tuleb kokku tõmmata, vähendataks esimesena linnavalitsuse tegutsemis- ja propagandakulusid, mitte ei aetaks kätt kõige pisemate – lasteaialaste ja lasteaedade – taskusse,” toonitas Pentus.

„Kasvava tööpuuduse leevendamiseks on meil plaan jätkata linna sotsiaalprogrammidega, mis on loodud hädasolijate aitamiseks, aga ka tööotsijate nõustamisega. Inimeste ebakindlust Tallinnas on suurendanud ka väga kiires tempos tõusnud kommunaalhinnad. Selle murest tulenevalt soovime ellu viia programmi, millega vähendame inimeste igakuiseid kulusid küttesüsteemide väljavahetamise ja majade soojustamise läbi,” lausus Pentus.

„Minu ettekujutuses on ühe pealinna juhtimine veel palju enamat, kui lihtsalt korralik igapäevaelu korraldamine. See on juhtimine kaugema visiooniga sellest linnast,” sõnas Pentus. „Kujutage ette, et ühendus Tallinna ja Helsingi vahel võtaks ajaliselt sama kaua, kui sõit Lasnamäe Priisle keskuse juurest Balti jaama. Kahe Läänemere äärse riigi sidumine üheks uueks piirkonnaks saab Tallinna linnapeana kindlasti üheks minu prioriteetideks,” lubas Pentus.

„Samuti võiksime tõsiselt arutada võimalust meelitada Tallinnasse mõni suurüritus. Siin on olnud 29 aastat tagasi olümpiaregatt. Meil on olnud Eurovisioon. Me saame varsti kogu Euroopa kultuuripealinnaks. Miks ei võiks me näiteks aastal 2020 olla koos Soomega jalgpalli EMi korraldajaks,” pakkus Pentus välja.

Pühapäeval Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatuse poolt 18. oktoobril toimuvate kohalike omavalitsuste valimiste Tallinna linnapeakandidaadiks kinnitatud Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentuse kandidatuuri esitasid Reformierakonna Noortekogu, Seenioridekogu ja Reformierakonna Naisteühendus NaiRe.

Reformierakonna Tallinna linna valitsemiskavaga, millele ootame täiendusi ja ettepanekuid kõigilt linlastelt, saab lähemalt tutvuda alates esmaspäevast www.keitpentus.ee.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt