Ojuland: Türgi president toetab Eesti IT-eksportööride sisenemist Türgi turule

Uudis
|
09.03.2009

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtus täna töövisiidi käigus Ankaras Türgi presidendi Abdullah Güliga.

”72 miljoni elanikuga Türgis, kus pea poole elanikkonna keskmine vanus on 28 aastat, loob eelduse just uute lahenduste kasutuselevõtuks soodsa pinnase. See tähendab noort ja arenevat turgu Eesti ettevõtjatele ja seda eeskätt IT-sektori vallas,” sõnas Ojuland.

Türgi president avaldas tunnustust Eesti toetusele Türgi liitumiseks Euroopa Liiduga ja avaldas seejärel heameelt IT-konverentsi korraldamise üle Eesti ja Türgi ettevõtete ja riigistruktuuride vahel.

”Eestil on IT vallas, mida Türgile pakkuda ja vastupidi ning meie teeme omalt poolt pingutusi selleks, et koostöö oleks sujuv ja tõrgeteta,” kinnitas president Gül.

Samuti kohtus Ojuland ka Euroopa asjade komisjoni esimehe Yasar Yakis’ga, kellega arutati Euroopa Liidu ja Türgi suhteid.

Ojuland avas täna hommikul IT-konverentsi, kus tutvustas Türgi juhtivatele IT-sektori esindajatele E-riigi ülesehitust, X-tee lahendust, küberkaitseprogrammi ja mobiil-ID’d. Ojulandiga visiidil kaasas olnud äridelegatsioon esines presentatsioonidega nii mobiil-ID kui ka X-tee kasutamisest igapäevaelus ning andis põhjaliku ülevaate Eesti e-lahenduste toimimisest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt