Klaas: regionaalhaldusmudel peab selguma oktoobriks

Uudis
|
13.09.2007

Reformierakonna fraktsioon kohtus täna hommikul regionaalminister Vallo Reimaaga. Minister andis ülevaate kavandatavast Eesti uuest regionaalhaldusmudelist, mis näeb ette omavalitsusliitude tugevdamist ja selgete piiride tõmbamist omavalitsuste, omavalitsusliitude ja maavalitsuste ülesannete vahele.

Reformierakonna regionaalhalduse töögruppi juhtiv Riigikogu liige Urmas Klaas kinnitas, et Reformierakond on alati olnud seisukohal: kohalikus elus peab juhtivaks jõuks olema omavalitsus, sest kohalikud volikogud on rahva poolt otse valitud. “Kindlasti tuleb tugevdada omavalitsusliite, andes neile laiemaid võimalusi kohaliku arengu korraldamisel,” rääkis Klaas. Tema sõnul on viimane aeg tuua selgus ka omavalitsusliitude ja maavalitsuste vahelisse ähmasesse tööjaotusse.

Minister kinnitas, et tutvustab regionaalhalduse uut mudelit lähinädalatel ka teistele koalitsioonierakondade parlamendifraktsioonidele. Reformierakond soovib, et valitsusliidu eestseisus arutaks kava oktoobris.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt