Peep Aru: Ugala Teater on Viljandimaa kultuurihäll

Uudis
|
12.04.2012

Täna Viljandimaal visiiti alustav Riigikogu Reformierakonna fraktsioon kohtub Ugala Teatri juhi Hillar Seinaga. Peateemaks on Ugala Teatri ja Viljandi Kultuuriakadeemia koostöö ning teatrihoone renoveerimine.

Viljandimaalt parlamenti valitud Peep Aru usub, et hiljemalt viie aasta pärast on Ugala Teatrist kujunenud täiesti kaasaegne teater, kus on ka kõigile etenduskunstide erialadel õppijatele loodud kaasaegne praktikabaas. ’’Ugala uuendamise protsessiga on juba algust tehtud. Sel aastal investeeritakse teatrisse riigieelarvest 140 tuhat eurot. Siia lisandub veel üle 1 miljoni euro CO2 saastekvootide müügist,’’ lausus Aru.  

Aru sõnul on võtmesõnaks kujunemas Ugala Teatri ja Viljandi Kultuuriakadeemia koostöö. ’’Ugala Teater vajab mitmekesist tehnikaparki, et tulevikus saaksid Kultuuriakadeemia etenduskunstide erialade tudengid lihvida oma oskusi kohapeal, olgu need siis lavastajad, valgustajad või näitlejad.  Taoline tihe koostöö tooks kaasa veel kõrgemad tulemused kohalikus ja ka üle-Eestilises kultuurielus,’’ rõhutas Aru.

Reformierakonna parlamendisaadikud külastavad ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat, MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskust ning Viljandi Spordikeskust.

Visiidi esimese päeva lõpetab etenduse Peter Quilteri „Duetid“ ühiskülastus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt