Kalle Jents: Viljandi on hea näide loomemajanduse suutlikkusest

Uudis
|
13.04.2012

Viljandis visiidil viibivad Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed tutvusid täna Viljandi Kultuuriakadeemia ning Eesti Pärimusmuusika Keskusega.

Endise Viljandi linnapea ning praeguse parlamendisaadiku Kalle Jentsi sõnul on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tänaseks muutunud Viljandi maakonna üheks arvestatavaks arenguveduriks ja üle-eestiliseks näiteks, kuidas loomemajandusel põhinev tõmbekeskus omandab regionaalse mõõtme ja annab palju juurde piirkonna elukvaliteedile ning kogukonnatundele. Tänase seisuga õpib Viljandi Kultuuriakadeemias 1017 tudengit.

Veel toob Jents välja kakskümmend aastat tagasi alanud Viljandi pärimusmuusika festivali, mis on endaga kaasa toonud rahvusvahelise maastaabiga Eesti Pärimusmuusika Keskuse loomise ning Viljandi lossimägedes aastaringselt tegutseva kaasaegse kontserdimaja – Pärimusmuusika Aida. 

„Kultuuriministeeriumi tellimusel Konjunktuuriinstituudi poolt läbi viidud värske uuring kinnitab, et  iga Viljandi folgi korraldamiseks investeeritud euro toob tagasi kaks. Aastal 2011 külastas Viljandi folki üle 21 000 inimese, kuid samas on see üritus ka ajend sõpruskondade kohtumiseks või Viljandisse tulekuks. Oma osa saavad laekuvast tulust kohalikud ettevõtjad, töökohtade näol Viljandi inimesed ja maksude näol linnakassa,“ rõhutas parlamendisaadik.

Lõpetuseks ütles Kalle Jents, et loomemajandus on tunnistatud prioriteetseks arenguvaldkonnaks mitte üksnes Eestis, vaid kogu Euroopa Liidus. Viljandis on näha, kuidas loomemajandus reaalselt toimib ja kasu toob.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt