Õnne Pillak: hambaravi muutub hõlpsamini kättesaadavamaks

Uudis
|
Õnne Pillak
|
08.12.2021

Riigikogu kiitis täna heaks ravikindlustuse seaduse muudatuse, millega laieneb hambaravihüvitis tuleva aasta 1. jaanuarist töötuna registreeritud ja töövõimetustoetust saavatele inimestele.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Õnne Pillaku sõnul hakkab selle muudatuse tulemusel üle 60 tuhande inimese saama 85 euro suurust hambaravihüvitist, kus kuni 15 protsenti peab olema nende enda osalust.

„Hambaravi on kallis ja sageli ei saa vähem kindlustatud inimesed seda endale lubada. Samas on just neil suutervisega kõige rohkem probleeme. Seda silmas pidades on hambaravihüvitise laienemine töötutele ja toimetulekutoetuse saajatele samm õiges suunas, millele viitas ka riigikontrolli novembrikuine audit. Mul on hea meel, et riigikogu selle muudatuse heaks kiitis ning usun, et tänu sellele saavad vähem kindlustatud inimesed hambaravi endale hõlpsamini lubada,“ ütleb Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt