VÕIT! Keskmine pension muutub tulumaksuvabaks

Uudis
|
Mart Võrklaev
|
08.12.2021

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Mart Võrklaev ütles tulumaksuseaduse muutmise arutelul parlamendis, et keskmise pensioni vabastamine tulumaksust on esimene samm õiglasema maksusüsteemi poole.

Riigikogu võttis 1. jaanuarist 2023 keskmise pensioni tulumaksust vabastava seaduseelnõu vastu 91 poolthäälega.

“See on väga oodatud sõnum 270 000 inimesele, kes hakkavad oma tööga teenitud pensionist rohkem kätte saama. Eriti ootasid seda sõnumit aga töötavad pensionärid, kes üle-eelmise valitsuse kehtestatud maksuküüru all kõige enam kannatasid,” ütles Võrklaev.

Tema sõnul on keskmise pensioni tulumaksuvabastus Reformierakonnale olnud pikaajaline poliitiline põhimõte. “Meie seisukoht on, et kui inimene on ausa tööga oma pensioni välja teeninud, siis vähemalt keskmise pensioni ulatuses ei ole seda õiglane maksustada.”

Võrklaev tõdes, et 2023. aasta esimesel jaanuaril on keskmine pension praeguse teadmise järgi 654 eurot, mis tähendab, et see seadusemuudatus tõstab keskmisele pensionärile igakuiselt kätte jäävat raha 30 euro võrra. “Olukorras, kus me räägime endiselt eakate vaesusriskist, on see suur samm.”

Võrklaev ütles, et eelnõu on hea uudis ka töötavatele pensionäridele. “2018 kehtima hakanud tulumaksusüsteemi maksuküür lõi kõige teravamalt just töötavaid pensionäre, kellest koguni 57% hakkas saama vähem raha kätte, kui enne. Kuigi kõik erakonnad lubasid, et see ebaõiglus tuleb parandada, jõudsime nii kaugele alles Reformierakonna juhitud valitsuse ajal,” rääkis Võrklaev.

“Töötavate pensionäride maksuküüru alt välja toomine on esimene samm lihtsa ja õiglase tulumaksusüsteemi suunas, mille eest Reformierakond jätkuvalt seisab,” ütles Võrklaev.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt