Jürgen Ligi: riigieelarve tervis läks paremaks

Uudis
|
08.12.2021

Täna Riigikogus riigieelarve kolmandal lugemisel kõnelenud Jürgen Ligi tõdes, et võrreldes tänasele valitsusele pärandatud eelarvestrateegiaga paraneb riigieelarve tervis oluliselt.

“Tõesti hea saavutus on struktuurse puudujäägi vähendamine pea poole võrra,” ütles Reformierakonna fraktsiooni nimel kõnelenud Ligi. Tema sõnul prognoositi 2020 kevadel 2022. aasta eelarve struktuurset defitsiiti 4.9 protsendiliseks, täna Riigikogus vastu võetud eelarve struktuurne puudujääk on aga vaid 2.6%.

“Strateegilistest numbritest suudeti siiski tõsta näiteks õpetajate palka ja kaitsekulu protsenti, võetakse ette hariduse eestikeelseks muutmine. Olud sunnivad eelarvel endiselt tegelema  pandeemiakulude, vaktsineerimine ning energiahinda tõusu mõjude leevendamisega,” märkis Ligi.

Ligi sõnul lähtus valitsus riigieelarve koostamisel oma prioriteetidest: kiire COVID-19 pandeemiast väljumine,  inimeste vaimse ja füüsilise tervise toetamine, rahanduslik jätkusuutlikkus, haridus ja innovatsioon, rohemajandus, välispoliitiline aktiivsus, riigikaitse ja piirkondliku ebavõrdsuse vähendamine.

Riigikogu võttis riigieelarve kolmandal lugemisel vastu 59 poolthäälega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt