Laine Jänes rääkis Norras laulu-ja tantsupidude traditsioonist

Uudis
|
23.10.2010

Kultuuriminister Laine Jänes pidas täna Norras toimuval rahvusvahelisel laulukultuurikonverentsil avaettekande, kus arutles laulu- ja tantsupidude traditsiooni mõju üle Eesti ühiskonnale.

„Laulupidude ajalooliselt suurele ühiskondlikule ja ka poliitilisele mõjule on tänapäeval lisandunud veel üks külg. Laulupidude traditsioonist tahetakse aina rohkem osa saada ja see on õhutanud järjest suuremat huvi rahvusliku kultuuripärandi vastu. Eesti rahvusmustreid on avastanud moekunstnikud ja disainerid, rahvuslikkusest ja traditsioonidest kantud looming on väga hästi vastu võetud,” ütles minister.

„Kui Tallinnas toimub laulu- ja tantsupidu, on hotellid välja müüdud, turismifirmadel on tööd palju ning toodete-teenuste müük kasvab. Selline mõju majandusele on aga vaid üks aspekt,” ütles minister ja lisas, et kultuurivaldkonnaga on järjest rohkem seostumas innovatsioon. „Kultuur püsib elavana, kui oma juuri ei unustata, aga oma juurtele võib läheneda ka uudse pilguga. Traditsioonide ja pärandi teadlik, vastutustundlik põimimine tänapäevaga mõjub värskelt.”

Kultuuriministri kinnitusel on laulu- ja tantsupeod kindel osa kaasaegsest Eestist ning mängivad edaspidigi võtmerolli Eesti ühiskonnas ja kultuuriloos. „Tulevik annab vastuse küsimusele, kuidas on kõige parem viis säilitada oma pärandit ja traditsioone, jättes samal ajal piisavalt ruumi arenguks ja muutusteks.”

Oma ettekande lõpetuseks kutsus minister Jänes kõiki konverentsil osalejaid järgmisel aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandvasse Tallinnasse, kus juulikuus toimub kultuuriaasta ühe tähtsündmusena noorte laulu- ja tantsupidu.

Täna ja homme Oslos toimuv konverents „Song for everyone – the road ahead” keskendub laulva ühiskonna mõistele, tuginedes rahvusvahelistele näidetele ja kogemusele. Konverentsijärgsel seminaril arutatakse laulukultuuriteemalise koostöövõrgustiku loomist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt