Reformierakond: linna õppekava on aprillinali

Uudis
|
01.04.2010

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon peab linnavalitsuse plaani hakata koostama valikkursust „Kodune Tallinn“ aprillinaljaks.

„See ei kõla väga tõsiseltvõetava plaanina,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Eelmisel nädalal kiitis linnapea õpetajaid, kes keerulises majandussituatsioonis oma tänuväärset tööd teevad. Nüüd tahab linnavalitsus õpetajaid koormata täiendava valikaine andmise kohustusega.”

„Riikliku õppekava võeti vastu selle aasta alguses ja selle rakendamine võtab aega kolm aastat,” lausus Holsmer. „See tähendab lisakoormust õpetajatele ning täiendava linna õppekava loomine ei ole tark mõte. Munitsipaalloengute kuulamise asemel võiksid lapsed hoopis näiteks sporti teha.”

“Kui küsimus on selles, et linnapea tahab tekitada legaalset võimalust minna koolidesse rääkima, mitu liivakasti on Tallinnas korda tehtud, siis seda võib ta teha ka ilma munitsipaalõppekavata,” sõnas Holsmer. “Poliitikute koolides esinemas käimine on iseenesest normaalne senikaua kui see ei muutu parteipropagandaks.”

Holsmer märkis, et ükski asi pole tasuta. “Selle arvelt kannatavad teised linna poolt pakutavad avalikud teenused – olgu selleks ühistransport, teederemont või noortespordi toetamine.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt