Ojuland: Euroopat ei saa ravida sotsialismiga

Uudis
|
29.03.2009

Sisevalimiste tulemusena kinnitas täna Tallinnas kogunenud erakonna Üldkogu Euroopa Parlamendi valimiste Reformierakonna esikandidaadiks Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi. Reformierakonna eesmärgiks on 7. juunil toimuvad europarlamendi valimised võita.

Ojulandi sõnul ei saa praeguses maailma majanduse ja rahanduse verevaesuses alahinnata liberaalse poliitika rolli kriisist väljatulekul. „Liberaalide ülesandeks kogu maailmas on seista vastu münchausenlikule valeusule, et iseennast saab juukseidpidi soost välja tõsta. Euroopas maad võttev küüned enda poole poliitika ei ole lahenduseks kriisist väljatulekul – see üksnes pikendab kodanike ja riikide kriisivaevu,” toonitas Ojuland.

„Nii nagu varem, toovad majanduse kriisist ka nüüd välja ettevõtjad, nutikad ja töökad inimesed, mitte valitsused oma planeerimiste, piiramiste ja kontrolliga. Kui pole toimivat turumajandust, pole ka toimivat demokraatiat,” ütles Ojuland.

Ojulandi hinnangul on Euroopa Liidu üheks suurimaks sisemiseks väljakutseks ühtse välis- ja julgeolekupoliitika kujundamine, mille juures tuleb arvesse võtta kõigi liikmesriikide seisukohti. „Käesoleval aastal täitub Eestil viis aastat Euroopa Liiduga liitumisest. See on piisav aeg, et kindlalt öelda – oleme nende hulgas, kes kujundavad Euroopa Liidu poliitikat. Riikide mitmekesisus on Euroopa üks suurimaid eeliseid. Seda arukalt arvesse võttes saab liit muutuda vaid tugevamaks,” lausus Ojuland.

„Eesti huvides on head suhted oma naabritega, sealhulgas Venemaaga. Reformierakond toetab koostööd kõikidega, kes jagavad euroopalikke ühiseid väärtusi ja põhimõtteid. Väga oluliseks peame ühtse ja realistliku Venemaa-suunalise poliitika kujundamist,” lisas Ojuland.

Täna Tallinnas kogunenud Reformierakonna Üldkogu poolt sisevalimiste tulemuste põhjal kinnitatud europarlamendi valimisnimekirja kuuluvad järjestikuliselt Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland, välisminister Urmas Paet, Riigikogu liikmed Igor Gräzin, Silver Meikar, Raivo Järvi, Mati Raidma, kultuuriminister Laine Jänes, Riigikogu liige Hannes Astok, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Riigikogu liige Tõnis Kõiv, justiitsminister Rein Lang ja ettevõtja Kalev Kallemets.

Reformierakonna Üldkogu kinnitas ka Euroopa Parlamendi valimiste platvormi, mis keskendub Eesti majanduskasvu taastamisele ja julgeoleku tagamisele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt