Ojuland: Nord Stream peab arvestama Eesti huvidega

Uudis
|
31.03.2009

Reformierakonna europarlamendi esikandidaadi Kristiina Ojulandi sõnul peab Nord Streami projekt kindlasti arvestama Eesti keskkonnakaitseliste huvidega.

„Eesti inimestel nagu ka teistel Läänemere äärsetel inimestel on seoses selle projektiga hirmud ja neid hirme ei tohi ignoreerida. Iga ruutsentimeeter sellest trassist ja iga silp selle trassi aruandest peab olema põhjalikult läbi uuritud. Meie naaber Soome peab meie argumente kuulda võtma ja nendega arvestama,” toonitas Ojuland.

„Selleks, et kindlustada turvaline ja inimsõbralik elukeskkond ka tulevastele põlvkondadele, leian, et Eesti saadikute roll Euroopa Parlamendis on seista keskkonnasäästliku ja rohelise Euroopa eest. Vastutustundlik tarbimine ja loodusliku mitmekesisuse säilitamine peab kujunema loomulikuks osaks iga inimese elus,” ütles Ojuland.

„Võrreldes muu Euroopaga on Eestis veel palju puhast ja saastamata loodust ning ainulaadse elukooslusega piirkondi. See on meie ainulaadne vara loodusturismi ja ökoloogilise mõttelaadi süvendamiseks. Oleme siis sellega Euroopas eeskujuks,” lausus Ojuland.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt