Kõiv: Tallinna linnavalitsus ei huvitu müra kahjulikkusest piisavalt

Uudis
|
27.06.2008

Riigikogu liige Tõnis Kõiv sai vastuse Tallinna abilinnapealt Deniss Boroditšilt, kus abilinnapea möönab, et mürakaardi koostamisel on osade andmetega arvestatud ebapiisavalt.

„Abilinnapea tõdeb oma vastuses ausalt, et mürakaardi koostamine on linnale uudne ülesanne ja päris täpselt ei kujutatud ette, kuidas seda teha tuleb,” lausus Kõiv. Linnavalitsusest tulnud kiri kinnitab ometi: mürakaardi koostaja Ramboll Eesti AS tunnistati selle töö tegemiseks vajaliku hanke võitjaks ja osati hinnata, et töö võiks maksma minna 820 000 krooni. „Selle maksumaksja taskust tuleva raha eest võiks ja peaks ühtteist nõudma,” märgib Riigikogu liige.

„Positiivne on, et pärast minu järjekindlaid küsimisi on mürakaardi juurde lisatud andmed lennuliikluse müra kohta. Murelikuks teeb aga Boroditši tunnistus, et rongiliikluse müra kohta, millele viitasin, puudub siiani täpsem teave ja seegi, et tööstusmüra mõõtmise kirjeldus, mille ebapiisavusele tähelepanu juhtisin, on pehmelt öeldes ebaselge,” rääkis Kõiv. „Selge on igal juhul üks asi: Tallinna linnavalitsus peaks elanike tervist ohustavasse olmemürasse tõsisemalt suhtuma.”

Riigikogu liige Tõnis Kõiv päris linnapea Edgar Savisaarelt Tallinna mürakaardi koostamise kohta aru mais. Vastamine võttis linnavalitsusel aega enam kui 30-päevane kirjadele ja avaldustele vastamise kord ette näeb.

Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi kohaselt tuleb strateegiline mürakaart koostada kõikides Euroopa Liidu territooriumil asuvates üle 250 000 elanikuga linnastutes. Eestis mahub nõude alla Tallinn.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt