Ojuland: Eesti näitab vanemapuhkusega Euroopale eeskuju

Uudis
|
02.09.2010

Euroopa Parlament asub peagi menetlema direktiivi rasedate, hiljuti sünnitanud ja rinnaga toitvate töötajate tööohutuse ja töötervishoiu parandamise meetmete kehtestamise kohta. Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi sõnul oleks direktiivi ettepanekus sõnastatud minimaalselt 20-nädalase üleeuroopalise vanemahüvitise kehtestamine igati tervitatav samm.

“Üleüldine Euroopa rahvastiku vananemine puudutab ka Eestit ning seetõttu käis Reformierakond 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel välja idee üleeuroopalisest vanemahüvitisest. Kuna sündivus on Eestis vanemahüvitise kehtima hakkamisest aasta-aastalt märgatavalt paranenud, tasub ülejäänud Euroopal tõsiselt kaaluda analoogse süsteemi rakendamist,” ütles Ojuland.

“Eesti kogemus oma noortele peredele kindluse loomisel on kahtlemata eeskuju vääriv. Paljud saadikud küsivad minult Eesti tee kohta selles valdkonnas – et kuidas on saanud rahvast, mis kunagi oli hääbuv, juba rahvus, mis säilib ja tulevikus loodetavasti ka kasvab. Nii ma räägingi meie kogemusest vanemahüvitisega ja soovitan sama teed minna,” lausus Ojuland.

Ojuland märkis, et kuigi 20 nädalane tasustatud emapuhkus on võrreldes Eestis kehtiva 72 nädalaga märgatavalt vähem, tähendab see siiski mitmetes liikmesriikides olulist edasiminekut rasedate ja hiljuti sünnitanud naiste õiguste osas.

“Samas pole põhjust muretseda, et vanemapuhkus Eestis lüheneks, sest antud direktiiviga kehtestatakse üksnes miinimumnõuded ja antakse seega liikmesriikidele võimalus kehtestada või säilitada soodsamaid sätteid. Olen kindel, et noortele ja peredele on kindlus väga tähtis ning tean, et Reformierakond ei lase enda loodud head ja töötavat vanemahüvitise süsteemi Eestis lõhkuda,” selgitas Ojuland.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt