Ojuland avas Bakuus IT-näituse

Uudis
|
23.11.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland esines täna avasõnadega 16. Aserbaidžaani rahvusvahelisel telekommunikatsiooni ja infotehnoloogianäitusel ja -konverentsil BakuTel 2010, edastades ka Euroopa Komisjoni asepresidendi, digitaalarenguvoliniku Neelie Kroesi tervituse.

“Euroopa Liidu ja Aserbaidžaani lähenemine majandus- ja innovatsiooniküsimustes on kahtlemata mõlemale poolele oluline edasiminek,” avaldas Ojuland tunnustust. “Mul on eriti hea meel, et ka Eesti IT-ettevõtjad on leidnud Aserbaidžaani turu ning osalevad nüüd siinse e-riigi loomisel.”

Eesti ettevõtjate väljapanekuga tutvunud Aserbaidžaani president Ilham Alijev meenutas selle aasta aprillis toimunud visiiti Eestisse ning tundis huvi, kuidas edeneb ID-kaardi rakenduste arendamine Aserbaidžaanis. Eesti ettevõtteid esindab Bakuus IKT Demokeskus.

Ojuland avaldas lootust, et koostöö IT-sektoris tiheneb tulevikus veelgi ning kandub üle teistessegi valdkondadesse. “Seniste kogemuste põhjal usun, et Aserbaidžaan ja Eesti on teineteisele headeks partneriteks,” ütles Ojuland.

BakuTel 2010 toimub 23. – 26. novembrini Bakuu näituste keskuses ning seal osaleb üle 115 ettevõtte 16 riigist. Osalejaid tervitasid pöördumistega ÜRO peasekretär Ban Ki-moon ja Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu peasekretär Hamadoun Touré.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt