Reformierakond: Tallinn loobugu müügimaksust

Uudis
|
08.04.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul peaks Tallinn loobuma palju segadust tekitanud müügimaksust.

„Uue maksu kehtestamise asemel peaks linnavalitsus vähendama oma aastaid kõrgel püsinud tegevuskulusid,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Linna viie miljardi krooni suurusest tegevuskulude eelarvest ei ole keeruline leida katet müügimaksust planeeritavale 150 miljoni kroonile.”

Holsmer lisas, et Tallinna tegevuskulud on sel aastal umbes samal tasemel, mis kaks aastat tagasi, märkides, et ettevõtted on oma kuludes aga tagasi aastates 2005-2006. “Tallinnal on veel kõvasti kokkutõmbamisruumi.”

“Mitmed maksuspetsialistid on viidanud müügimaksu võimalikult vastuolule Euroopa Liidu käibemaksu ja aktsiisidirektiiviga ning selles osas seisab ees terve rida juriidilisi vaidlusi,” lausus Holsmer. “Samuti on müügimaksu kehtestamise vastu kaupmeeste liit ja kaubandus-tööstuskoda.”

„Päeva lõpuks võib juhtuda nii, et linnapea poolt luksuskaupade maksuna välja käidud müügimaksu hakkavad inimesed maksma jogurti ja juustu, aga mitte tubaka, alkoholi ja kütuse pealt. Rääkimata sellest, et näiteks auto- ja mööblimüük kolib Tallinnast välja ning linnale jääb tulu saamata,” nentis Holsmer.

Holsmer sõnul hakkab müügimaksu mõju tundma iga tallinlane, sest see lisatakse toodete lõpphinnale. “Niisamuti teeb Tallinn „teene” ülejäänud Eestile, sest suured kaubandusketid tõstavad hindu kõikjal korraga.”

Lisaks eelnevale kaasneb Holsmeri hinnangul müügimaksuga ettevõtjatele põhjendamatult suur halduskoormus, sest eraldi tuleb hakata arvet pidama nende käivete kohta, mida maksustatakse müügimaksuga. „Müügimaksust ei ole veel hilja loobuda. See otsus aitaks hoida töökohti ning säilitada linna tulubaasi.”

Tänasel linnavolikogu istungil on arutlusel müügimaksu kehtestamist puudutavad muudatusettepanekud. Reformierakonna fraktsioon teeb istungil ettepaneku loobuda müügimaksu kehtestamisest Tallinnas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt