Michal: Tööjõumaksude alandamine on prioriteet

Uudis
|
13.06.2014

Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide valitsusliidu tegevuse peaeesmärk on tööjõumaksude alandamine, mis jätab inimestele rohkem raha kätte ja elavdab ühtlasi majandust, ütleb Reformierakonna saadikuterühma juht Riigikogus, Kristen Michal.

„Tulumaksuvaba miinimum tõuseb 144-lt eurolt 154-le eurole kuus, aastas saab tulumaksuvaba miinimum olema 1848 eurot. Tulumaksuvaba miinimumi tõus aitab kõiki Eesti tööinimesi, eeskätt neid, kellel väiksem sissetulek,“ rääkis Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

„Eestis ilmub tihti neid, kes teatavad, et korrutame kõigi palganumbri viiega ja jagame maksude numbri kahega, et siis saabub õnn. Hilisemal vaatlemisel selgub, et neil plaanidel pole katet ja nad võivad madalama sissetulekuga inimesed pigem töökohtadeta jätta. Tulumaksuvaba miinimumi tõus, tulumaksu alanemine, töötuskindlustusmakse vähenemine ja pensionäridele pensioni maksuvabastus on konkreetsed sammud inimeste sissetulekute suurendamisel. Keskmiselt tähendab see 1000 eurose palga saajale 170 eurot aastas juurde,“ lisas poliitik.

Tulumaksuvaba miinimumi tõus on osa tööjõumaksude alandamise plaanist, mis lepiti märtsis kokku Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide valitsusleppega. Lisaks alaneb tulumaks 2015. aasta jaanuarist 20%le, samuti väheneb töötuskindlustuse määr. Keskmiselt tähendab see kokku 1000 eurost kuupalka saavale inimesele umbes 170 lisaeurot aastas. Riigikogu menetluses on ka eelnõu, mis suurendab pensionäride täiendavat tulemaksuvabastust 220 euroni, mille tulemusena on ka järgmisel aastal keskmine vanaduspension maksuvaba. Maksuseaduse muudatused on plaanis võtta Riigikogus vastu enne suve.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt