Meikar: Ukrainas on löögi all meedia- ja kodanikuvabadus

Uudis
|
27.04.2010

Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimehe Silver Meikari sõnul on täna Ukraina Parlamendis toimunud sündmused järjekordseks sammuks demokraatia vähenemise teel. Vene Föderatsiooni Musta mere laevastikuga lepingu pikendamise hääletusel toimus rüselus, pilluti esemeid ja lõhati suitsupomm.

”Märul parlamendis on ennekuulmatu, kuid sama ennekuulmatu on ka see, kuidas president Janukovitši partei täna hääletust läbi viis,” ütles Silver Meikar. ”Valimisstulemustest selgub näiteks, et lepingu poolt andis hääle ka saadik Serhiy Holovaty, kellega koos osalesin täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee istungil Strasbourgis.”

Silver Meikar on mures meedia- ja kodanikevabaduste ja Ukraina konstitutsiooni vastaste sammude pärast, mis on toimunud pärast Janukovitši presidendiks vannutamist. ”On põhjust arvata, et põhiseadusele ei vasta nii mais toimuma pidanud kohalike valimiste edasilükkamine kui kurikuulsa Musta mere laevastiku lepingu sõlmimine, rääkimata valimiste võltsimisest Ukraina Parlamendis.

Ajakirjandusvabaduse eest seisev organisatsioon Piirideta Reporterid saatis 23. aprillil avaliku kirja Ukraina siseministrile juhtimaks tähelepanu viimastel kuudel toimunud ajakirjanike tagakiusamisele.

Meikari hinnangul tuletavad teated ajakirjanike peksmistest ja vahistamistest, meediafirmade survestamisest ning võimu salatsemisest meelde Kutšma aegset režiimi.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt