Hanno Pevkur: lapsed ei tohi Tallinna hoolimatuse tõttu kannatada

Uudis
|
28.04.2010

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul teeb tema ja riik kõik endast oleneva, et lapsed ei jääks Tallinna linnavalitsuse ükskõiksuse tõttu lasteaiakohata.

„Need tervisekaitse nõuded, mida Tallinn ei ole suvatsenud täitma hakata, kehtivad Eestis juba 11 aastat, pealegi on riik neid nõudeid just hiljuti leevendanud. Minu arvates on häbiväärne, et Tallinn kisub tüli kohas, kus seda pole. On ju elementaarne, et lasteaedades peavad tingimused olema korralikud,” ütles Pevkur.

„Täna ütleb Tallinn sisuliselt, et tühja neist lastest ja nende tingimustest – me ei kavatsegi laste jaoks lisaraha kulutada, kui vaja, siis jätame nad tänavale ning süüdistame selles riiki või Euroopa Liitu,” sõnas Pevkur.

Pevkur lisas, et teeb kõik selleks, et ükski laps ei jääks lasteaiakohata. „Kui kellelgi häbi peaks olema, siis on see Tallinna linnavalitsus, kes kulutab raha igale poole mujale, kuid mitte laste jaoks,” lausus Pevkur.

Sotsiaalministri sõnul on ta andnud Terviseametile ülesande pakkuda hiljemalt ühe nädala jooksul välja võimalused olukorra lahendamiseks, et ükski täna Tallinna lasteaias käiv laps ei jääks lasteaiakohata.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt