Reformierakond: Tallinna poliitika jätab lapsed tänavale

Uudis
|
27.04.2010

Reformierakondlasest sotsiaalministri Hanno Pevkuri sõnul pole Tallinnas probleemiks mitte lasteaedade tervisekaitsenõuded, vaid linna poolne lasteaedade alarahastamine.

Sotsiaalminister Pevkur mõistab üheselt hukka Tallinna linnavalitsuse kava peatada lasteaedades uute rühmade komplekteerimine suutmatuse tõttu täita tervisekaitse nõudeid. „Tervisekaitsenormid ei ole karmistunud, vaid just läinud leebemaks. Tallinna probleem on tegelikkuses lasteaedade alarahastamine. Linnavalitsus peaks lasteaedadele neilt ära võetud raha tagasi andma, siis ei oleks lasteaedade juhatajatel pidevalt vaja muretseda lasteaedade normaalse toimimise pärast,” ütles Pevkur.

Pevkur lisas, et alusharidus on omavalitsuste korraldada ning on Tallinna linnavalitsuse valik, kas peetakse tähtsamaks laste heaolu või kulutatakse sama raha poliitikampaaniateks. „Riik väärtustab lapsi, olles programmi „Igale lapsele lasteaiakoht” kaudu tänaseks loonud üle 500 uue lasteaiakoha. Lisaks sellele programmile panustab riik uute lasteaedade ehitamisse või renoveerimisse ligi 550 miljonit krooni,” märkis Pevkur.

„Kui nüüd 1. maist lõpetatakse lasteaedade komplekteerimine, siis kuhu pannakse need 3000 lasteaiajärjekorras ootavat last, kas tänavale,” küsis linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Linna otsene kohustus on tagada kõigile lastele lasteaiakoht. Ruutmeetrite ja normide taha pole mõtet pugeda. Niigi on kõik Tallinna lasteaiad lapsi triiki täis topitud.”

„Kuidas saab olla nii, et kõik teised linnad saavad hakkama, aga Tallinn kui rikkaim omavalitsus ei suuda,” lausus Holsmer. „Pidevad valed, hämamine ja lasteaedadelt raha ära võtmine näitavad, et linnavalitsuse prioriteetide hulka lapsed kahjuks ei kuulu.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt