Meikar läheb Gruusiasse opositsioonierakonda nõustama

Uudis
|
12.03.2008

Eile kohtus Reformierakonna välissekretär Silver Meikar Gruusia liberaalse Vabariikliku Partei juhi David Usupashviliga, et arutada koostöö edendamise võimalusi.

Meikari sõnul on tavaks, et Euroopa Liberaalide Partei (ELDR-i) liikmeserakonnad omavahel kahepoolset koostööd arendavad. „Vabariiklik Partei on mitmeid aastaid Hollandi, Briti ja Saksa liberaalidega koostööd teinud, nüüd ka meiega,” ütles Meikar.

Arvestades mais toimuvad parlamendivalimisi on Meikari sõnul esimeseks ühisprojektiks Reformierakonna kogemuse jagamine valimiskampaania korraldamisel. „Kuigi valimissüsteemid on riikides erinevad, on vahendid, kuidas valijatele liberaalseid seisukohti selgitada, sarnased,” ütles peagi Gruusiasse sõitev Meikar.

Meikar loodab, et selline koostööd Gruusia ja Euroopa liberaalide vahel aitab kaasa vabama ja demokraatlikuma ühiskonna kujunemisele. „Eesti on meediavabaduse edetabeli tipus ja ma loodan et lähitulevikus ka Gruusia,” ütles Meikar.

Gruusia Vabariiklik Partei asutati illegaalselt 1978-ndal aastal. Ühendus seadis poliitiliseks eesmärgiks iseseisva Gruusia, mille osaks on poliitiline pluralism, demokraatlikud institutsioonid, vaba meedia ja turumajandus. Gruusia Vabariiklik Partei oli rooside revolutsiooni ajal Mihhail Šakašvili toetaja, kuid pool aastat pärast valimisi otsustas minna opositsiooni. 2007. aasta 18. oktoobril sai Vabariiklikust Partei ELDR-i täisliige.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt