Tamkivi: Euroopa Liidu keskkonnanõukogust tuli Eestile võit

Uudis
|
12.03.2008

Eelmisel nädalal kaitses keskkonnaminister Jaanus Tamkivi EL keskkonnanõukogus ära Eesti seisukohad kliima ja taastuvenergia õiguspaketis.

“Lihtsustatuna tähendab see, et keskkonnanõukogu teeb Ülemkogule ettepaneku, et haavatavate energiasektoritega liikmesriikide seisukorda CO2 kvootidega kauplemisel tuleks hinnata enne, kui rakendada kvootide määrad ja kauplemispõhimõtted. Eesti jaoks tähendab see, et Eesti Energia ei peaks tulevikus kogu kvooti ostma, vaid saaks osa tasuta. Ja see pidurdaks elektrihinna tormilise tõusu ” selgitab Tamkivi.

“Eesti delegatsioon tegi head tööd – praktiliselt kõik meie valitsuses heaks kiidetud põhimõtted ja seisukohad said keskkonnanõukogu järeldustesse sisse kirjutatud,” ütles keskkonnaminister. “See võit on kindlasti suureks toetuseks ja argumendiks peaministrile, kes sel nädalal toimuval Ülemkogul Eesti seisukohti selles küsimuses kaitsma peab,” on Tamkivi lootusrikas. “Osade suurriikide meelsus on paraku eritingimuste loomisele tugevalt vastu, eriti Saksamaa ja toetus keskkonnakomisjonist sellises situatsioonis on olulise tähendusega,” lisas ta.

Euroopa Liidu keskkonnakomisjoni nõukogu otsustas 3. märtsil üksmeelselt esitada ettepaneku Ülemkogu istungile analüüsida haavatavate energiasektoritega liikmesriikide seisukorda enne, kui otsustada, kuidas rakendada tulevikus süsinikdioksiidi kvootide määrasid ja nendega kauplemist. Veebruaris toimunud energeetikakomisjonis, kus Eestit esindas majandus- ja kommunikatsiooniminister, Eesti valitsuse ettepanekuid arvesse ei võetud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt