Zourabichvili: Gruusia vajab abi avaliku-õigusliku meedia ülesehitamisel

Uudis
|
11.03.2008

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtus täna endise Gruusia välisministri ja praeguse opositsioonilise erakonna esimehe Salome Zourabichviliga.

Salome Zourabichvili tänas kohtumisel Eestit abi eest demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel. Zourabichvili märkis kohtumisel, et lisaks käimasolevatele koostööprojektidele vajab Gruusia Eesti abi objektiivse avaliku-õigusliku meedia ülesehitamisel. „Võib öelda, et Gruusias on tõsiseid probleeme vaba meediaga,” kommenteeris Ojuland pärast Zourabichviliga kohtumist.

Kristiina Ojulandi sõnul kritiseeris Salome Zourabichvili tänasel kohtumisel ka teravalt Gruusias valitsevaid poliitilisi jõude nende ettepaneku pärast muuta valimisseadust vaid paar kuud enne valimisi. „Zourabichvili hinnangul on muudatuste eesmärk vähendada opositsioonierakondade võimalusi parlamenti pääseda,” lisas Ojuland.

Zourabichvili pidas väga oluliseks seda, et lääneriigid mõistaksid hukka need vead, mida praegune juhtkond riigis on teinud. Vastasel juhul ei mõista Gruusia rahvas lääne toetust.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt