Meikar: Gruusia on Euroopa Liidule lähemal kui kunagi varem

Uudis
|
16.07.2010

Batumis toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Georgia Euroopa tee” osaleva Riigikogu väliskomisjoni ja Eesti-Gruusia parlamendirühma liikme Silver Meikari sõnul tõestavad arutelud selgelt, et Gruusia on teinud olulisi edusamme, kuid raskem töö seisab veel ees.

“Gruusial on võimalik lõimuda Euroopa Liiduga rohkem vaid siis, kui kogu ühiskond sellele prioriteedile täielikult pühendub,” ütles Meikar. “Nii nagu Eesti liitumisel Euroopa Liidu, NATO või euroga mängis määravat rolli mitte ainult avaliku sektori ja poliitikute, vaid ka ettevõtete, vabaühenduste ja tegelikult kogu elanikkonna panus, peab ka kogu Gruusia jõudma strateegilisele kokkuleppele, et Euroopa Liiduga lõimumine on rahvuslik prioriteet.”

Silver Meikari sõnul on Eesti ja teised Euroopa Liidu liikmesriigid oluliselt aidanud kaasa liberaaldemokraatlikke reformide õnnestumisele Gruusias ning selline koostöö peab jätkuma. “Lisaks poliitilistele kontaktidele tuleb kaasata veelgi rohkem vabaühendusi, toetada ärikontaktide paranemist ning pakkuma noortele paremaid võimalusi Euroopas reisimiseks ja õppimiseks,” ütles Meikar. “Georgia ühiskonnas saab tekkida arusaam sellest, mis asi Euroopa Liit on vaid läbi tiheda suhtlemise kõikidel tasanditel.”

Meikari sõnul on eile Batumis toimunud üritus, millega Euroopa Liidu välispoliitika juht Catherine Ashton avas Gruusiaga läbirääkimisprotsessi assotsiatsioonileppe üle, kõrge tunnustus Georgia edusammudele. “Kas lepingu allkirjastamiseni jõutakse vähem kui nelja aastaga on suuresti Gruusia teha,” ütles Meikar. “Mida paremat tööd nad teevad, seda rutem jõuab kätte aeg, kui saab alustada poliitilist dialoogi juba liitumisläbirääkimiste teemal.”

Seitsmes rahvusvaheline konverents “Gruusia Euroopa tee” toimub 15.-17. juulil Batumis, Gruusias. Konverentsi eesmärk on arutada koostööd Euroopa Ida-Partnerlus programmi raames, eelkõige julgeoleku ja stabiilsuse parandamist, Euroopa Liidu rolli Vene-Gruusia konflikti lahendamisel, Georgia poliitilist ja majanduslikku lõimumist Euroopa Liiduga ja võimalusi suurendada inimestevahelisi kontakte.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt