Mart Võrklaev: kohustuslikust vaktsineerimisest saadav hüve ei kaalu üle lahvatavat konflikti ühiskonnas

Arvamus
|
Mart Võrklaev
|
03.12.2021

Mitmed Euroopa riigid on neil päevil astunud otsustavaid samme vaktsineerimise ühel või teisel viisil kohustuslikuks muutmise suunas, debatti sel teemal on soovitanud pidada ka Euroopa komisjoni president Ursula von der Leyen.

Eestis selleks debatiks suurt põhjust ei ole. Peaminister Kaja Kallas on korduvalt öelnud, et sundvaktsineerimist Eesti seadused ei võimalda ja pole mingit kavatsust hakata seda olukorda muutma. Koostöös tööandjate ja töövõtjatega on valitsus töötanud välja korra, kus iga asutus saab riskianalüüsi käigus töötajatelt vaktsineeritust nõuda, kui nende töö kätkeb endas riski nakkust levitada.

Isegi kui kohustuslik vaktsineerimine tooks mõne vaktsineeritu lisaks, ei kaaluks see üles seda konflikti ja tüli, mida selline samm ühiskonnas tekitaks.

Eesti on selle kriisi juhtimisel, eriti Kaja Kallase juhitud valitsuse ajal, lähtunud selgelt liberaalsest joonest. Oleme püüdnud hoida ühiskonda, koole ja ettevõtteid nii avatuna kui võimalik. Kuigi see suund on saanud kriitikat, võib tagantjärgi vaadates öelda, et oleme teinud õigesti, meie haigestumise ja suremusnumbrid on isegi väiksemad, kui paljudes meist oluliselt rohkem suletud olnud riikides, seda ka viimase viiruselaine ajal.

Samal ajal on inimesed saanud käia tööl ja lapsed koolis ning viiruse nähtamatuid ohvreid on seetõttu olnud loodetavasti vähem. Kõik see on juhtunud tänu inimestele, kes on käitunud vastutustundikult, järginud valitsuse seatud reegleid ja ennast vaktsineerinud, aga ka eesliinitöötajatele, kes on teinud kriisi murdmiseks igapäevaselt rasket tööd. Suur tänu neile kõigile!

Saame koroonaviirusele vastu ainult üheskoos. Praegu näiteks on sadadel tuhandetel inimestel võimalus teha tõhustusdoos, olen ise selle sammu astunud ja saan kõigile soovitada, et tunne pärast kolmandat sutsu on palju turvalisem.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt