Maret Maripuu: Šoti alkoholipoliitika väärib tähelepanu

Uudis
|
07.10.2013

Täna tutvustas Šoti valitsuse rahvatervise juht Donald Henderson Riigikogu sotsiaal- ja majanduskomisjoni ühisistungil Euroopas ainulaadset alkoholi liigtarbimise ennetamise meedet ehk alkoholiühikule miinimumhinna kehtestamist.

Sotsiaalkomisjoni liikme Maripuu sõnul otsustas Šoti valitsus juba 2012. aastal kehtestada alkohoolsetele jookidele miinimumhinna neis sisalduva kraadi alusel, kuid paraku erinevate juriidiliste protseduuride tõttu pole seadus veel jõustunud. „Miinimumhinna eelis teiste meetmete ees on alkoholi suurem mõju liigtarvitajatele ja noortele. Alkoholi ühiku miinimumhind on täna kehtestatud Kanadas. Šotimaal on aga tehtud põhjalik analüüs miinimumhinna kehtestamise eeldatavatest mõjudest,’’ lausus Maripuu.

Endine sotsiaalminister leiab, et Šoti ja Eesti elanike alkoholitarbimise harjumused on küllaltki sarnased, mistõttu võib ka probleemile lahendusi otsides teineteise kogemusest õppida. „Alkoholipoliitika teravik peab olema suunatud just liigtarvitamise ning alaealiste tarvitamise vähendamisele. Väga odav alkohol on pahatihti suunatud just nendele gruppidele ja miinimumhind on üks võimalus probleemi leevendamiseks,“ rõhutas parlamendisaadik.

Šoti rahvatervise ekspertide delegatsioon viibib Eestis sotsiaalministeeriumi kutsel.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt