Arto Aas: Muudame liiklemise mugavaks ja teeme korda Tallinna teed

Arvamus
|
08.10.2013

Keskerakondlik linnavalitsus on pikalt demonstreerinud oma ükskõiksust ja suutmatust tegeleda ummikute vähendamise ja teedeehitusega Tallinnas. Inimesed raiskavad oma väärtuslikku aega ja närve ummikutes, tänavaaugud on aastaid parandamata. Investeeringuid teedeehitusse on pidevalt vähendatud ja autojuhtide muresid ignoreeritakse.

Savisaar praalib oma telereklaamis, et ehitas valmis Ülemiste ristmiku. Tore. Tuletan lihtsalt meelde, et 75% rahast tuli läbi riigieelarve ja Euroopa Liidu abiraha. Nii et tegelikult tuleb tänada Euroopa Liitu, kuhu Savisaar teadupoolest astuda ei tahtnud. EL raha oli ette nähtud ka Russalka ristmiku ümber ehitamiseks, aga sellest Tallinna linn loobus…

Selline olukord peab lõppema. Reformierakonnal on põhjalik plaan, kuidas muuta liiklus sujuvaks ja vähendada ummikuid. See plaan näeb ette teede investeeringute suurendamist, tihedat koostööd riigiga ja liiklusekspertide kaasamist otsustamisse.

Mida me soovime teha? Ehitame valmis uue Russalka ristmiku ja sealt kulgeva Põhjaväila. Rajame Haabersti eritasandilise ristmiku ja alustame Kristiine ja Liivalaia-Pärnu maantee ristmike ümberplaneerimist. Ummikuid saab vähendada transiitliikluse ümber suunamisega kesklinnast.

Tallinna teed peavad olema eeskujulikus korras aastaringselt. Selleks suurendame teede remondi vahendeid 15 miljoni euroni aastas ning tagame valdkonna stabiilse rahastamise igal aastal. Remondime suuremad  magistraalid (sh Sõle tänav, Sõpruse puiestee, Vabaduse puiestee, Peterburi maantee jne) ja rekonstrueerime kvartalisisesed tänavad. Tõstame teetööde kvaliteeti, et tänavaid ei tuleks remontida iga kord kui lumi sulab.

Loome uue kvaliteedi ühistranspordis ja ehitame valmis Tallinna Ülemiste Ühistranspordikeskuse, kuhu suubuvad raudtee-, trammi- ja bussiliinid ning mis on ühendatud Tallinna Lennujaamaga.

Ühistranspordi nüüdisajastamiseks toome Tallinna liinidele uued ja mugavad trammid. Parandame ühistranspordi kvaliteeti, suurendades konkurentsi teenuse pakkumisel, ja kaalume täiendavate liinide avamist. Kaotame bussirajad seal, kus nad tegelikult takistavad sujuvat liiklust.

Loome turvalise jalgrattateede võrgustiku. Ehitame uusi kõnniteid, mis muudavad linnas jalgsi ja lapsevankriga liikumise mugavaks. Linnatranspordi ja liiklusskeemide strateegilisel kavandamisel kasutame parimate valdkonnateadlaste kompetentsi ja kaasaegsed IT lahendusi.

Soovime Tallinnast teha linna, mille üle tunneks uhkust iga tallinlane. Linna, kus autojuht ei pea mõtlema teedeaukude peale. Hääletades 20.oktoobril Reformierakonna poolt valid endale parema tuleviku ja siledamad teed.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt