Õnne Pillak: Tallinna lasteaedade reklaam on valimiskampaania varjatud rahastamine

Uudis
|
Õnne Pillak
|
07.10.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul ei ole lasteadade mänguväljakute projekti eesmärk olnud lasteaedade korrastamine, tegemist on Keskerakonna valimiskampaania varjatud rahastamisega.

„Jutt sellest, et linnavalitsusele on väikesed tallinlased olulised, on ilus demagoogia. Neli aastat ei ole soovitud Tallinnas lasteaedadesse panustada. Mänguväljakute projekti näol on tegu miljoni eurose investeeringuga Savisaare ja Keskerakonna valimiskampaaniasse,“ sõnas Pillak.

„Kui linnavalitsus päriselt oleks tahtnud Tallinna lasteaedade olukorda paremaks muuta, siis oleks tehtud otsused, et linnaeelarve lisatulust antakse oluline osa uute lasteaiakohtade loomiseks, lasteaedade investeeringute ja pearaha suurendamiseks ning lasteaiaõpetajate täistööaja taastamiseks. Selle asemel otsustas linnavalitsus eraldada raha Keskerakonnale reklaami tegemiseks,“ ütles Pillak.

„Heas korras lasteaiad on juba ise reklaamiks, mis ei vaja propagandistlikke telereklaame. Pigem saaks reklaamile kavandatud raha eest remontida lasteaedu. Näiteks vajavad Nõmmel kaks lastesõime lisaraha fassaadi korda tegemiseks, kuid selleks ei ole linnavalitsus juba kolm aastat võimalust leidnud,“ märkis Pillak.

„Kui minu otsustada oleks, mida selle 72 000 euroga teha, mis linnavalitsus enesereklaamile kulutas, siis see oleks esimene sissemakse pilootprojekti Nõmme lastesõimede fassaadid korda,“ sõnas Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt