Riigikoguliige Sergei Ivanov sõitis töövisiidile Strasbourgi

Uudis
|
13.02.2007

Riigikogu väliskomisjoni liige ja Eesti Reformierakonna 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat Sergei Ivanov alustas täna, 13. veebruaril, ametlikku töövisiiti Strasbourgi, kus ta kohtub teiste hulgas ALDE (Liberaalide ja demokraatide liidu fraktsioon) presidendi Graham Watsoni, juhatuse liikme Toomas Savi ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallasega.

Samuti on Ivanovi päevakavas ühe Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti esindajana kohtumised ka Euroopa Nõukogus. Kohtumiste teemadeks on osalemine vaatlejana Armeenia valimistel 2007. aasta mais ning arutada Euroopa Nõukogu ALDE grupi tulevikuplaane.

Sergei Ivanovi kolmepäevase töövisiidi üheks eesmärgiks Euroopa Parlamendis on arutada ning tutvustada ALDE grupi parlamendisaadikutele Eesti-Vene suhetes valitsevat hetkeolukorda. „Partnerlus Venemaaga on kindlasti vastastikuselt kasulik nii Eestile, Euroopa Liidule üldiselt, kui ka Venemaale. Selleks, et suhted paremuse poole areneksid, ei piisa vaid heast tahtest, vaid on vaja ka prakrtiliselt ja konstruktiivselt sellel suunal edasi töötada,” ütles Ivanov.

Lisaks kohtumisetele ALDE grupi presidendi Graham Watsoni, juhatuse liikme Toomas Savi ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallasega, kohtus Sergei Ivanov Strasbourgis Euroopa Parlamendi demokraatide ja liberaalide liidu fraktsiooni Saksamaa saadiku Alexander Graf Lambsdorffiga, kellega arutleti samuti kuidas Eesti-Vene partnerlussuhetes edasi liikuda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt