Helmer Jõgi: kodumaised telekanalid jõuavad digilevisse

Uudis
|
18.06.2008

Riigikogu võttis vastu Ringhäälinguseaduse muutmise seaduse, millega luuakse paremad tingimused tarbijasõbraliku ja paljukanalilise telemaastiku väljakujunemiseks ning ühtlasi fikseeritakse ka täielikule digilevile ülemineku tähtajad.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku Helmer Jõgi sõnul tähendab seadusemuudatus televaatajale võimalust kahe aasta pärast vastu võtta kõigi Eestis tegutsevate vabade telekanalite programme tasuta kvaliteetsemas digilevis. „Lisaks soodustab seadusemuudatus uute telekanalite teket ja loob nende tegutsemiseks võrdsemad tingimused. Seeläbi suureneb kindlasti tarbijale kättesaadavate programmide hulk ning suureneb ka valikuvabadus,” lisas Jõgi.

„Digitaalne telemaastik annab võimaluse levitada ja luua uusi telekanaleid oluliselt väiksemate tehniliste kuludega. Nii näiteks saab analooglevi kuludelt kokku hoitud raha suunata mitmekesisemate programmide ja kitsamate sihtrühmade kanalite loomisele. See tähendab tarbijale suurt võitu, kui kolme praeguse üldhuvi kanali kõrval saab tegutseda veel mitmeid teisigi kodumaiseid erihuvi- või ka muukeelseid kanaleid,” lisas Jõgi.

„Lisaks telemaastiku kaas-ajastamisele annab seadusemuudatus inimestele kaks aastat aega täielikule digilevile üleminekuks,” täiendas muudatust esitlenud Riigikogu kultuurikomisjoni liige Helmer Jõgi.

Vastuvõetud seadusemuudatusega fikseeritakse Eesti täielikule digilevile ülemineku lõppkuupäevaks 1. juuli 2010. Kuni sinnamaani on aga Eesti kolm suurt telekanalit – ETV, Kanal2 ja TV3 – kättesaadavad nii analoog- kui digilevis, mis annab tarbijaile võimaluse liituda digiteenusega talle sobival ajal.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt